27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Yasağa Rağmen Düğün Yapanlar Karantinada

Yasağa Rağmen Düğün Yapanlar Karantinada

Gündem

Cezayir'de korona virüs için geniş önlemler alınan ülkelerden birisiydi. Ancak bu kısıtlamalara rağmen düğün yapan çift ve düğüne katılanlar karantinaya alındı. Cezayir'de korona salgını sebebiyle faaliyetler durdurulmuştu. Ancak yasağa rağmen düğün yapan çift ve davetliler polis tarafından karantinaya alındı.

Ölüm Sayısı 9 Oldu

Cezayir'de korona virüs salgını yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 9 oldu. Ülke genelinde toplam görülen vaka sayısı ise 90 olarak açıklandı. Ülkede 16 Mart tarihinden itibaren bütün eğlence, spor ve benzeri etkinliklere yasak geldi. Bu sayede yetkililer insanların toplu olarak bulunmasını engellemek istedi. Ancak Cezayir vatandaşları yasağa uymayarak düğün davetinde bir araya geldi. Cezayir'in Annaba şehrinde yapılan düğüne polis müdahale etti. Düğün yapan çift karantinaya alındı.

Aynı zamanda tüm davetliler de karantinaya alınırken düğün salonunda bulunan tüm eşyalara da polis tarafından el konulduğu bildirildi. Ülkede vaka sayısı her geçen gün artarken üstelik ölümler de 9 a yükselmişken düğün davetinde bir araya gelen Cezayirli vatandaşlar toplu olarak karantinaya alındı.

İlginizi Çekebilir