28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Uzman Çavuşun Savunması Mahkeme Başkanını Çıldırttı

Uzman Çavuşun Savunması Mahkeme Başkanını Çıldırttı

Gündem

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşanan bir olay tepkilere sebep olmuştu. Olayda, uzman çavuş Gökhan Kurdan, kendi tabancası ile eşi Müberra Kuzdan’ı öldürdü. Ancak Uzman Çavuş savunmasında el alışkanlığı olduğunu ve eşini yanlışlıkla vurduğunu söyleyince mahkeme başkanı tepkisini gizleyemedi.

‘Susma Hakkımı Kullanmak İstiyorum’

8 Temmuzda yaşanan ancak ilk duruşması geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olayda, uzman çavuşun ağırlaştırılmış müebbeti istendi. 8 Temmuz günü, otomobilin içinde, yaşanan bir tartışma sonucu eşini kafasından vurarak öldürdüğü düşünülen uzman çavuş önce susma hakkını kullanmak istedi. Mahkeme başkanının ‘sel dalga mı geçiyorsun’ şeklindeki tepkisinin ardından el alışkanlığı sebebi ile eşini yanlışlıkla vurduğunu iddia etti. Ancak uzman çavuşun yüzünden alınan cevaplar kurşun kalıntılarının ortaya çıkmasına neden oldu.

Tetiğe Yanlışlıkla Basmış

Mahkemedeki ifadesinde düğüne gittiklerini ve düğünde havaya ateş etmek için silahın emniyetinin açık olduğunu söyleyen uzman çavuş, belini rahatsız eden silahını uygun bir noktaya koymak için eğildiğinde patladığını dile getirdi. Mahkeme başkanının silahın tetiğine kuvvet uygulanmadan ateş almayacağını söylemesi üzerine ise ‘benim el alışkanlığım var, istemsizce tetiğe basıyorum’ yanıtını verdi. Üstelik uzman çavuş Kuzdan, tüm bunlar yaşanırken de, birisi eşinin kucağında olmak üzere, araçta iki çocuğunun olduğunu da söyledi.

Müberra Kuzdan Şikâyetçi Olmuş

Müberra Kuzdan’ın 2 yıl önce verdiği ifadede eşinin sürekli kendini darp ettiği ayrıntısı dikkat çekti. Ayrıca Müberra Kuzdan’ın annesi de kızının eşinden sürekli ölüm tehdidi aldığını, damadının idam edilmesini istediğini söyledi. Mahkemede söz alan avukat ise uzman çavuşun yüzündeki atış artıklarının eşini hedef alarak öldürdüğünün göstergesi olduğunu söyledi.

Mahkeme duruşmayı erteledi. Ancak taraflar arasında mahkeme sonrası arbede yaşandı. Polis taraflardan birini biber gazı ile etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilir