01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Un Fabrikalarında Kuyruklar Oluştu

Un Fabrikalarında Kuyruklar Oluştu

Gündem

Korona virüs tehlikesi yüzünden vatandaşlar stok yapmaya başladı. Özellikle un almaya çalışan vatandaşlar, Kayseri'deki bir un fabrikasının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Fabrika müdürü ise açıklamasında paniğe gerek olmadığını ve yeterince ürün olduğunu bildirdi.

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan virüs yüzünden vatandaşlar önlem almaya başladı. Özellikle Türkiye'de bir kişinin hayatını kaybetmesi sonucunda gıda stoğu yapılmaya başlandı. Kayseri'de de un fabrikasına akın etmeye başladı.

Günlük Üretim 240 Ton

Fabrika müdürünün yaptığı açıklamaya göre fabrika günlük 240 ton un üretiyor. Bu unların 220 tonu kapıda bekleyen vatandaşlara satılıyor. Aynı zamanda günlük 5 ton bulgur ve 10 ton bakliyat satışı yapılıyor.

Fiyat Artışı Yok

Kayseri'de bulunan bir fabrikanın önünde dakikalarca sıra bekleyen vatandaş un, bulgur ve bakliyat aldı. Fabrika müdürü aynı zamanda salgın nedeniyle bu kadar artış olduğunu belirterek ürün bitti demeden satış yapmaya çalıştıklarını ve fiyat artışı yapmadıklarını bildirdi. Ayrıca vatandaşların paniğe kapılmamasını ve fabrikanın sürekli açık olarak ürün hizmeti vereceğini de açıkladı.

İlginizi Çekebilir