27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Umreden Habersiz Dönenler Karantinaya Alındı

Umreden Habersiz Dönenler Karantinaya Alındı

Gündem

Umreden otobüs ile Erzurum'a dönen kafile hakkında Erzurum Valisi Okay Memiş açıklama yaptı. Tespit edilen bu 28 kişinin Ankara ve Konya’da ki yurtlara gönderildiğini belirtti.

Kaçak Göçmen Trafiğinde Azalma

Palandöken Kaymakamlığında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Memiş, Coronavirüse karşı önlemler kapsamında sınır kapılarının kapatılmasının göçmen trafiğini de azalttığını ifade etti. Sınır hattında birikmiş göçmen nüfusunun 9. Kolordu Komutanlığınca denetim altında tuttuğunu belirtti.

Koronavirüs riski oluşturan bu kaçak göçmenler konusunda, vatandaşlarında bilinçli ve daha duyarlı hareket ettiği belirtti. Umreye resmi olmayan kanallardan gidip dönenlerin tespiti ve karantinaya alınması konusunda vatandaşların aynı duyarlılığı beklediklerini ifade etti.

Tespit Edilenler Ankara Ve Konya’ya Gönderildi

Yurtdışından dönen vatandaşların mutlaka kontrol altında tutulması gerektiğini belirten Veli Memiş, şöyle devam etti “Kendi imkânları ile Umreden otobüsle dönenlerin olduğunu tespit ettik. Otobüste yer alan 28 vatandaşımızı emniyet tedbirleri dâhilinde Erzurum’a gelmelerine izin vermedik.

Bakanlığın belirlediği Konya ve Ankara’da ki merkezlere gönderdik. Gayri resmi yollardan dönenler olduğu bilgimiz var. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde bu vatandaşlarında tespit edilmesi ve kontrollerden geçirilmesi gerekmekte. Bu dönenler hakkında bilgi sahibi vatandaşlarımızın bize ulaşmasını bekliyoruz. Bakanlığın aldığı önlemler kapsamında toplu gelişlere müsaade edilmeyecek. “

İlginizi Çekebilir