28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

Ülkenin 6 İlinde Koronavirüs Tehlikesi

Ülkenin 6 İlinde Koronavirüs Tehlikesi

Gündem

Koranavirüsü Çin’in Wuhan ilinde 12.12.2019 tarihinde meydana çıktı. Çin’de büyük bir tehlike yaratan virüs sebebiyle binlerce kişi hayatını kaybetti. Koranavirüsü tehlikesi ülkemize yayılmaması için önlemler alınıyor. Fakat ülkemizin 6 ilinde koranavirüsü tehlikesi olduğu gözlemlendi. Bu illerimiz arasında Hatay, Eskişehir, Zonguldak, Ordu, Kütahya ve Kastamonu bulunuyor. Bu illerimize İran’dan gelen 19 kişinin virüslü olabileceği düşünülüyor. Bu yüzden İran’dan gelen 19 kişi önlem amacıyla gözlem altında tutuluyor.

13 Kişi Zonguldak’ta Gözlem Altına Alındı

İran uyruklu 13 tır şoförü koronavirüs tehlikesinden dolayı gözlem altına alındı. İran uyruklu 13 şoför Atatürk Devlet Hastanesine gönderildi. Burada 13 şoförün koronavirüs tehlikesinden dolayı gözlem altında tutulacağı belirtildi.

Atatürk Devlet Hastanesi’nde gözlem altında bulunan şoförlerin birinde yüksek ateş olduğu ve öksürük bulunduğu öğrenildi. Ayrıca gözlem altında tutulan İlan’lı şoförlerden idrar ve kan tahlili alındı. Alınan tahliller incelenmek üzere Ankara’ya gönderildi.

Ordu’da 1 Kişi Virüs Şüphesiyle Gözlem Altında Tutuluyor

E.K. Japonya’dan döndükten sonra yüksek ateş sebebiyle Ordu Devlet Hastanesine gitti. Bu yüzden E.K. koronavirüs şüphesi için hastanede gözlem altına alındı.

İlginizi Çekebilir