19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Ücretsiz Maske Alımı İçin SMS Uygulaması

Ücretsiz Maske Alımı İçin SMS Uygulaması

Gündem

Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele ederken devlet tarafından ard arda alınan kararlar açıklanmaya başlandı. Bu kararlardan birisi de kişilere virüsten korunmak için kullanacakları maskelerin ücretsiz olarak dağıtılacağı kararı olmuştu. Bu karar kapsamında da maske satışı yapan eczanelerinde söz konusu maskeleri ücretsiz olarak dağıtacağı açıklanmıştı. Bunun içinde insanların eczanelerden ücretsiz maske alabilmeleri için SMS uygulamasının başladığı açıklandı.

SMS Alan Maskesini Alabiliyor

Eczanelerde maske dağıtımı için TEB Başkanı Erdoğan Çolak açıklamada bulundu. Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımının başladığını belirten Çolak bunun için bir SMS uygulamasının geliştirildiğini anlattı. Bu uygulamanın eczanelerde kargaşa olmaması ve salgın riskinin artmaması için geliştirildiğine değindi. Kargaşanın önlenmesi için kişilerin sms almadan eczanelere gelerek maske almak istememelerini söyledi. Mesajı alan kişinin eczaneye giderek sorunsuz bir şekilde maskeyi alabildiğini ve maskelerin kimlik numarasına bakılarak teslim edildiğini anlattı.

Ankara Ve İstanbul’da Uygulanmaya Başladı

TEB Başkanı sms gönderimi sonrası maske dağıtımının İstanbul ve Ankara’da bulunan eczaneler tarafından kullanılmaya başlandığının ve kısa süre içinde de ülke genelinde uygulanacağını açıkladı. Alınabilecek maske sayısının ise kişi başına 5 adet olacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir