20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Türkiye Yardım Ettiği ABD PKK’ya Yardım Gönderdi

Türkiye Yardım Ettiği ABD PKK’ya Yardım Gönderdi

Gündem

Koronavirüsten en fazla etkilenen ülke olan ABD sağlık ekipmanları konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntıları aşması için Türkiye ABD’ye iki uçakla yardım malzemeleri yolladı. Olay hala konuşuluyorken ABD’nin Türkiye’yi yine sırtından vurduğu ortaya çıktı. ABD ülkemiz yardım ettiği sırada Suriye’de PKK’nın uzantısı olan PYD’ye tır dolusu sağlık yardımı yaptı. Türkiye’nin yardımına karşılık eski düşmanca tavrından taviz vermeyen ABD’nin yeni yaptığı da kimseyi şaşırtmadı.

Terör Örgütü Salgında Yalnız Değil

PKK’ya yardım etmekten hiçbir zaman çekinmeyen ABD terör üyelerine salgından korunmaları için de yardımını sürdürüyor. ABD’nin Suriye’de görevli olan güçlerinin resmi hesabından da PKK’ya sağlık ürünlerinin iletildiği açık açık duyuruldu. Malzemeler duyuruya göre Haseke’ye gönderildi.

Ülkesinin İhtiyaç Duydukları Terör Örgütünde

ABD tarafından gönderilen malzemeler arasında sabun, dezenfektan ürünleri, eldivenler ve maskeler bulunuyor. Bu malzemelerin kullanılacağı yerlerin ise PKK’nın yönetimindeki DEAŞ’lıların tutuklu olduğu hapishaneler olacak. PKK ise yaptığı açıklamalarda malzeme yetersizliğinden ve gönderilen malzemelerin kendilerine çok yavaş ulaştığından şikayet ediyor.

İlginizi Çekebilir