27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Türkiye'nin Tamamı Bu Hafta Yağışlı Geçecek

Türkiye'nin Tamamı Bu Hafta Yağışlı Geçecek

Gündem

Orman ve Su işleri bakanı olan Veysel Eroğlu, geçirdiğimiz kış döneminin kar ve yağmur yağısının azlığından dolayı insanların susuz kalma korkusuna cevap verdi. Barajlardaki su seviyesi yavaş yavaş yükselmekte olduğunu ve yüzde 40 lardan yüzde 50 lere doğru ilerlediğini belirtti. Bu durum bazı barajlarda yüzde 70-80 a kadar ulaştığını söyledi.

Memleketi Afyonkarahisar'a ziyarete giden Eroğlu, öncelikle kendi doğduğu ilçeye Şuhut'a gitti. Burada ilçeye verilecek doğalgaz hattının açılışına katıldı. Tören'de gazetecilerin soruları ile karşılaşan Eroğlu vatandaşları susuz bırakmayacağını gerekli önlemlerin alındığını ve bugünden itibaren önümüzdeki birkaç gün içerisinde Türkiye'nin her yerinde yağış olacağını beklediklerini söyledi. 

Su sıkıntısı yaşatmamak için tedbirleri aldık, Allah'ın izniyle bütün illerimizde yeterli su vereceğiz. Vatandaşı susuz bırakmayacağız" dedi.

Meteoroloji birkaç gündür uyarıyordu. Bugünden itibaren salı gününe kadar İstanbul başta olmak üzere Türkiye'üzerinde yoğun yağış ve fırtına olacağını ve vatandaşların önlem almaları için uyarı yapılmıştı.

İlginizi Çekebilir