20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Türkiye'nin İlk Yüz Nakli Hastalarından Recep Sert Hastaneye Yatırıldı

Türkiye'nin İlk Yüz Nakli Hastalarından Recep Sert Hastaneye Yatırıldı

Gündem

Türkiye onu, geçirdiği yüz ve çene nakli ameliyatı ile tanıdı. Bu anlamda gerçekleşen operasyon ile tıp literatürüne giren Recep Sert, geçtiğimiz aylarda kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanıp cezaevine yollanmıştı. Recep Sert, durumunun hassasiyeti sebebi ile kontrolleri için yüz nakli olduğu Akdeniz Üniversite Hastanesi'ne götürüldü. Burada gerçekleşen kontroller sonrası, Recep Sert hastaneye yatırıldı.

Recep Sert Neden Cezaevinde?

Ameliyatı olay olan ve yine bu ameliyat nedeni ile Türkiye'nin çok yakından tanıdığı Recep Sert'in adı, bu defa farklı bir olay ile anılıyor. Geçtiğimiz yıl Bilecik'te bir çiğ köfte dükkanı sahibinin arkasından 3 el ateş ettiği gerekçesi ile bir süredir tutuklu yargılanan Recep Sert, kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan Bursa İnegöl Cezaevi'nde tutuluyordu. Bu olayda eşi ve yakınlarının da gözaltına alınması sonrası, olay gündem olmuştu.

Eşi Serbest Bırakıldı, O Hala Tutuklu

Recep Sert'in bir anlaşmazlık sonucu arkasından 3 el ateş ettiği ve öldürmeye teşebbüste bulunduğu vatandaş, kaçarak canını zor kurtardı. Bu olayda eşi ve yakınlarının da olay ile bağlantısı olduğu tespit edildi. Eşi ve 2 yakını ile birlikte cezaevine gönderilen Recep Sert, tutuklu yargılanmaya devam ediyor. Eşi tutuklandıktan 5 gün sonra serbest kalmasına rağmen, Recep Sert'in durumu belli değil. Rutin kontrolleri için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gönderilen ve durumu sebebi ile Antalya Cezaevi'ne nakledilmesi beklenen Recep Sert, şimdilik yapılması gereken testler için hastanede bekletiliyor.

İlginizi Çekebilir