19
Sal, Eki
25 Yeni Haber

Türkiye'nin En Başarılı Belediye Başkanları Kim Oldu

Türkiye'nin En Başarılı Belediye Başkanları Kim Oldu

Gündem

Geçtiğimiz haftalarda ORC Araştırma Şirketi tarafından son 1 yılın en başarılı belediye başkanlarının tespit edileceği konusu gündeme gelmişti. Anket yapıldı ve sonuçlarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ilk 10'a girememesi dikkat çekti. İlk 10 listesinin başında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yer alıyordu. Fatma Şahin yüzde 62,7 oranla zirvede bulunuyordu.

Hangi Belediye Başkanı Daha Başarılı

Yerel seçimler sonrasında Türkiye'de birçok şehrin belediye başkanı değişmişti. Seçimler üzerinden 1 yıl geçmiş ve ORC Araştırma şirketi anket hazırlayarak bu dönemde başarılı olan belediye başkanlarını tespit etme kararı almıştı. Bu araştırma gerçekleşti ve en başarılı 10 belediye başkanının kimler olduğu açıklandı.

Zirve Fatma Şahin'in

Anket sonucuna göre yüzde 62,7 oranla Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin birinci oldu. İkinci sırada ise Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yer aldı. Listenin üçüncüsü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ise beşinci sırada yer aldığı görüldü.

İlginizi Çekebilir