06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Türkiye - İran Sınırında 4.6 Şiddetinde Deprem

Türkiye - İran Sınırında 4.6 Şiddetinde Deprem

Gündem

AFAD başkanlığı tarafından son yapılan açıklama içeriğine göre, Türkiye ile İran sınırı arasında bugün saat 21:02 de 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Meydana gelen bu deprem Van ili ve çevresinde de hissedildiği açıklandı. Bu konuya ilişkin Kandilli Rasathanesi tarafından bildirilen verilere göreyse Van ili Başkale ilçesi Kaşkol bölgesi dahilinde 4.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

İlk Açıklama Afad Başkanlığı Tarafından Geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yani AFAD, Türkiye ile İran sınırı arasında saat 21:02 itibari ile 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi. Depremin Van ili ve çevre bölgelerde de hissedildiği açıklandı.

Aynı konu ile ilgili Boğaziçi Üniversitesinin Kandilli Rasathanesi Deprem Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada ise Van ili Başkale ilçesi Kaşkol bölgesinde bu gün saat 21:02 itibari ile 4,7 şiddetinde bir deprem meydana geldiği bildirildi . Kandilli Rasathanesinin tespit ettiği verilere göre, yaşanan bu son deprem yer kabuğunun 3.3 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Malatya Pütürge İlçesinde de Deprem

Van bölgesinde gerçekleşen bu deprem dışında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, akşam saatlerinde ayrıca Malatya ili Pütürge ilçesinde de 3.6 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini kamuoyuna duyurmuştu. Deprem endişesinin yoğun şekilde yaşandığı ülkemizde bu son gelen deprem haberleri de meraklı bir şekilde izleniyor.

İlginizi Çekebilir