19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Türkiye'den Ayrılan Göçmen Sayısı 130.469'a Ulaştı

Türkiye'den Ayrılan Göçmen Sayısı 130.469'a Ulaştı

Gündem

İdlip'te Mehmetçiğimize yapılan hain saldırının ardından sınır kapılarının açılmasıyla Avrupa'ya giden göçmen sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye'de ki göçmenlerin Avrupa'ya gidebilmesi için sınır kapılarının açılmasına karar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırının ardından toplanan güvenlik komisyonundaki kararları bir bir hayata geçiriyor. Kararın uygulanmasıyla birlikte Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenler hem karadan hem de denizden harekete geçtiler. Sınır kapılarının açılmasıyla birlikte Yunanistan ve Bulgaristan sınırından ülkeyi terk eden göçmen sayısı 130 bini geçti.

Karadan ve Denizden Türkiye Topraklarından Ayrılıyorlar

İdlip'teki rejimin saldırısı sonucunda 34 askerimizin şahit olmasına tepki olarak atılan ilk adımlardan biri de Avrupa'ya gitmek için bekleyen göçmenlere sınır kapılarının açılması oldu. Kararın açıklanmasının ardından binlerce mülteci sınırlara doğru yola çıktı. Türkiye'nin dört bir yanında bulunan ve Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenler sınırlara akın etti.

Bulgaristan ve Yunanistan sınır kapılarında yaşanan yoğunluğun dışında deniz yolunu kullanan mülteci sayısı da oldukça fazla. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa'ya göç eden mülteci sayısını, resmi sosyal medya hesabından duyurdu. Sabah saat 09.15 itibariyle Türkiye'den ayrılıp Avrupa'ya göç eden mülteci sayısı 130.469 olarak belirtildi.

İlginizi Çekebilir