28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Türkiye'den ABD'ye Tıbbi Malzeme Yardımı

Türkiye'den ABD'ye Tıbbi Malzeme Yardımı

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün ABD'ye tıbbi malzeme yardımı yapılacağını açıklamıştı. Türkiye'nin, kovid-19 salgını sebebiyle ABD'ye gönderdiği tıbbi yardımlar Washington'a askeri kargo uçağıyla ulaştırıldı. Kolilerin içinde, 500 bin maske, 2 bin litre dezenfektan, 400 bin önlük, 500 yüz koruyucu, 1500 koruyucu gözlük ile 400 N95 tipi maske var.

ABD Koronavirüs Sebebiyle Büyük Yara Aldı

Türkiye, koronavirüs salgınından etkilenen diğer ülkelere yaptığı gibi ABD'ye de yardım eli uzattı. Vaka sayısının 1 milyonu geçtiği ABD'de, 57 bini aşkın vefat bulunuyor. Askeri kargo uçağı ile Washington'a gönderilen tıbbi malzemeleri Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile ABD Dışişleri Bakanlığı Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Philip Thomas Reeker teslim aldı. Kolilerin üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunması dikkat çekerken, bayrak motifleri ve Mevlana'nın Türkçe ve ingilizce olarak yazılmış olan "Nice ümitler vardır, ümitsizliğin ardında, nice güneşler vardır, karanlığın ardında" dizeleri yer aldı.

55 Farklı Ülkeye Yardım Yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamayla aralarında İspanya, İtalya, Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Bosna-Hersek, İngiltere, Kosova ve Somali gibi ülkelerin bulunduğu 55 ülkeye yardım gönderildiğini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir