27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Türkiye'deki Bir Bankanın Adı Değişti

Türkiye'deki Bir Bankanın Adı Değişti

Gündem

Türkiye'de 26 yıldır hizmet veren ABank adını Alternatif Bank olarak düzenledi. ABank genel müdürü Kaan Gür, ABank'ın artık Alternatif Bank olarak devam edeceğini ve "5 yıl bizi iyi bir noktaya götürecek buna inancımız tam. Bunun için kolları sıvadık." dedi.

26 yıldır Türkiye'de faaliyet'de bulunan eski adıyla ABank, Alternatif Bank adı ile hizmetlerine devam edecek. 2018 yılına girilmesiyle gelişimin kapısı açılmış oldu. Katar'da bilinen Katar'ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank ile Alternatif Bank birleşerek büyük bir dönüşüme girdimişti.

Kaan Gür, "Bundan sonra yolumuza Alternatif Bank adı ile devam edeceğiz. Şubelerin tüm tabelaları değiştirildi." dedi. Birleşme ile gücüne güç katan Alternatif Bank 1,7 Milyar TL' lik öz kaynağa sahipler. Ayrıca Gür, insana yatırım konusunda hassas olduklarını ve müşterilerinin memnuniyetlerine önem verdiklerini belirtti.

Türkiye ve Katar Ekonimisi

The Commercial Bank Grup Üst Yöneticisi (CEO) Türkiye'nin gözünde önemli bir ülke olduğunu söyleyerek, iki ülkeninde bu durumdan olumlu faydalanacaklarını söyledi.

"Türkiye’den Katar’a ihraç edilen süt ürünlerinde ciddi bir artış var. Arkadaşlarım artık diyor ki 'Bizim çocuklar Türk sütü içiyor'. Dolayısıyla Türk şirketleri ve iş dünyası için Katar önemli bir alan. Tarım ve lojistik gibi alanlarda Türkiye, Katar’da önemli gelişmeler elde ediyor. Katar da Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edecek. Commercial Bank ile Alternatif Bank birlikte Türkiye ve Katar ekonomisini iki ülkenin yararına olacak şekilde destekleyecektir. Alternatif Bank’a yaptığımız yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım, Katar özel sektörü tarafından şu ana kadar Türkiye’de yapılan en yüksek tutardaki yatırımdır. Planlanmış 300 milyon dolarlık bir sermaye artışımız var. Alternatif Bank ile büyümemizi devam ettireceğiz. Hem sanayinin hem de ticaretin bu şekilde gelişmesini sağlayacağız. The Commercial Bank’ta kurumsal yönetişim ve profesyonellik konusunda ciddi adımlar atılıyor.”

İlginizi Çekebilir