06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Türkiye’de Koronavirüs Vakası Beşe Çıktı

Türkiye’de Koronavirüs Vakası Beşe Çıktı

Gündem

Türkiye dünyayı saran koronavirüs vakasına karşı gerekli önlemleri almıştı. Ancak tüm bu önlemlere rağmen ülkede ilk koronavirüs vakası tespit edilmiş ve tüm Türkiye'de önlemler iyice artmıştı. Bu gelişme sonrasında Sağlık Bakanı tarafından üç kişide daha koronavirüs vakasının tespit edildiği açıklandı.

Canlı Yayında Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca ilk iki vaka gibi bu üç vakanın da birbiri ile bağlantılı olduğunu açıkladı. Bakan bu açıklamayı canlı yayından yaptı. Koca yaptığı açıklamada hastalar üzerinde yapılan testlerin sonucunda hastalığın olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Vakanın tespit edildiği hastaların açıklanan ilk hasta ile bağlantılı olduğunu ifade etti. Ayrıca bakan açıklamasına ölümcül olan virüsün yayılmasını önlemek için ülke genelinde gerekli önlemlerin alındığını ve alınmaya devam ettiğini belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan 12 Gün İdari İzin Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında :"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelliler, yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 12 gün idari izinli sayılmıştır." dedi.

İlginizi Çekebilir