18
Pzt, Eki
33 Yeni Haber

Türk Youtuber Arkadaşını Öldürdü

Türk Youtuber Arkadaşını Öldürdü

Gündem

Tatil için gittikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne'de denize düşüp kaybolduğu bilinen Halil Karakız(25) Youtuber arkadaşı Arif Gökçek tarafından yaralanarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

5 aralıkta gerçekleşen olayda iki arkadaş tatil için gittikleri KKTC, Girne Antik Limanında gerçekleşti. İki arkadaş arasında sebebi bilinmeyen bir tartışma sonucunda Gökçek tarafından gerçekleşen darbe ile arkadaşı Karakız hayatını kaybetti. Olayın ardından alkollü olan Gökçek, eve giderek ailesini ve polisi arayarak kavga ettiğini anlattı.

İlk ifadesinde tartıştıklarını ve tartışma sonucunda Karakız'ın "Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın." diyerek kayalıklara doğru yürüyüp kendisi boşluğa bıraktığını anlattı.

Suçunu İtiraf Etti

Olayın gerçekleşmesinden bir gün sonra Karakız'ın cansız bedeni kayalıkların arasında sıkışmış bir şekilde bulundu. Yapılan otopsi sonucunda başına sert bir darbe ile vurulduğu öğrenildi. Otopsi sonucunda Gökçek göz altına alınarak mahkemeye çıkartıldı. Polisin mahkemeye suçu itiraf ettiğini ve cinayeti işlediğini bildirdi. Mahkeme soruşturmanın devamı için Gökçek'i 8 gün göz altı süresi verdi.

İlginizi Çekebilir