19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Türk İş Adamından Çin’i Saran Virüs Hakkında Açıklama Geldi

Türk İş Adamından Çin’i Saran Virüs Hakkında Açıklama Geldi

Gündem

Gündeme bomba gibi düşen korona virüsü, Türkiye de dahil olmak üzere birçok dünya ülkelerini harekete geçirdi. Türkiye’de yaşayan Çin vatandaşları çeşitli sağlık kontrollerden geçirilirken, Çin’de yaşayan Türk vatandaşlarının da sağlıklı bir şekilde ülkelerine dönmeleri için her türlü çalışmalar sıkı bir şekilde yürütülüyor.

Çin’de Neler Oluyor?

Çin’de korkuya panik olan korona virüsü hakkında Sanghay’da yaşayan Türk iş adamlarımızdan SERKAY GÖK, canlı yayında durumun vehametinden bahsetti. 15 Ocak’tan itibaren Wuhan’da açığa çıkan ve büyük bir hızla yayılan korona virüsünden korunmanın yollarından birinin N95 maskesinin olduğunu ifade etti.

Virüs hızla yayıldığı için kendilerinin bu maskeyi temin etme konusunda çok geç kaldıklarını ifade eden Türk iş adamı Serkay Bey: ‘’N95 maskesi ve ilk yardım malzemeleri stoklarda tükendi. Biz bulamıyoruz artık. Ben 23 Ocak’tan bu yana evden çıkmıyorum. Her türlü tedbirimi aldım, gıda stokumu yaptım. Çok mecbur olmadıkça evden dışarı çıkmıyoruz, işlerimizi artık masa başından yürütmeye çalışıyoruz’’ diye açıklamada bulundu.

Çin’den Dönecek misiniz?

Türk iş adamı Serkay Gök, Çin’i tamamen etkisi altına aldığını, durumun Sanghay’da da iç açıcı olmadığını belirtirken, Türkiye’ ye dönüşlerin gerçekleşeceğini; fakat kendisinin dönmeyi düşünmediğini, virüse karşı gereken bütün önlemleri aldığını dile getirdi. Çin Hükümeti'nin gereken bütün önlemleri aldığını, tatil sürecinin uzatıldığını ve evden çalışma sürecine geçiş yaptıklarını anlattı. ‘’biz gereken önlemlerimizi aldık, dönmeyi düşünmüyoruz’’ diye açıklamada bulundu.

İlginizi Çekebilir