19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Türk Askerine Hakaretin Bedeli

Türk Askerine Hakaretin Bedeli

Gündem

Geçtiğimiz günlerde Türk askerine ve Türk halkına hakaret edici içeriklerle dolu bir video ortaya çıkarılmıştı. Bu videoyu Suriye'de bir haber muhabirinin çektiği öğrenilmiş ve konu araştırılmaya başlanmıştı. Bir süre sonra bu küstahça davranışı gerçekleştiren kişinin Esed rejimi muhabiri Shadi Helwa olduğu anlaşıldı. Suriye'de bulunan Türk gözlem noktasında bir video çekilmiş ve bu videoda özellikle Türk ulusuna ve Türk askerlerine hakaret dolu sözler sarfedilmişti.

Türk Ulusuna ve Türk Askerine Videolu Hakaret

Türk askerine hakaret eden haber muhabirinin Esed rejimi yanlısı olan ajans SANA'da görev yaptığı tespit edildi. Esad rejiminden yana olan yayın organı SANA'nın gazetecisi Shadi Helwa, bölgede bulunan Türk gözlem noktalarının önünde Türklere karşı hakaret içeren bir video çekmişti.

Yüzü Derin Yanıklar İçinde Kaldı

Türk askerine kullandığı ilginç kelimeler ve fare benzetmesi yapması muhabirin küstah yapısını gözler önüne sermişti. Bugün yaşanan olayda ise küstah muhabir Shadi Helwa'nın içinde bulunduğu aracın füzeyle vurulduğu öğrenildi. Füze atışını Suriye Milli Ordusunun yaptığı açıklanırken, utanmaz muhabirin saldırı sonucu yaralandığı ve olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Bir süre sonra hastanede görüntülenen Hilva'nın, füze saldırısıyla yüzünden çok derin yaralar aldığı tespit edildi. Füzeli saldırıya uğrayan Shadi Helwa, çekmiş olduğu videoda yalnızca Türk askerine ve Türk ulusuna değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik de hakaret ve tehdit dolu cümleler kullanıyordu.

İlginizi Çekebilir