01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Tüm Avrupa'yı Etkisi Altına Alan Koronavirüsün Tek Olmadığı Ülke Karadağ

Tüm Avrupa'yı Etkisi Altına Alan Koronavirüsün Tek Olmadığı Ülke Karadağ

Gündem

Tüm Dünyanın korkulu rüyası haline gelen Koronavirüs (Kovit-19) Çin'den sonra en çok yayıldığı bölgeler arasında Avrupa geliyor. Öyle ki Sırbistan'da da görülmesinin ardından henüz virüsün görülmediği Karadağ tek Avrupa ülkesi olarak geniş çaplı önlemler alıyor.

Karadağ'ın Aldığı Önlemler

Son zamanlar aldığı önlemlerle konuşulan Karadağ'ın önlemlerinin başında Ohal ilan etmesi geliyor. Ayrıca yabancı uyruklu vatandaşların ülkeye girişi olmayacak ve ülkedeki otel, kafe ve restaurantlar gibi topluluğun bir araya geldiği hizmet yerleri kapatılacak. Mağaza ve pazarlarda da kişi sınırlamasına gidecek olan ülke virüsün gelişini geciktirmek için daha çok önlemler alacağa benziyor.

Ohal İlan Eden Diğer Ülke Sırbistan

Koronavirüs vakasının 48'e ulaştığı ülkede ohal ilan edildi. Bu durumu bir savaş olarak kabul eden yönetim virüsten kurtulmak için her yolu deneyeceğinin altını çizdi. Virüsü engellemek adına toplu taşımalar için gerekli tedbirleri açıklayacaklarını bildiren Sırbistan hükümeti Çin'den 5 milyon mske aldıklarını belirtmiştir. Eğitime de ara verilecek olan ülkede kendilerini izole etmeyen kişilere de 3 yıla kadar hapis cezası verileceği bildirildi.

İlginizi Çekebilir