27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Teröristlerden Hain Saldırı

Teröristlerden Hain Saldırı

Gündem

Terörist tarafından Van’da hain bir saldırı düzenlendi. Saldırı Van’da görevlerini yerine getiren vefa destek grubuna yapıldı. Karantina altına alınan bölgelere yardım götüren gruba ait araca teröristler tarafından ateş açıldı.

İki Kişiyi Öldürdüler

Teröristler Özalp ilçesinde gerçekleştirdikleri hain saldırıda devlet adına görevli olan iki kişiyi öldürdü. Araçta bulunan üçüncü kişi ise olaydan yaralı kurtuldu. Saldırıda bulunan araç hızla olay yerinden kaçarken gerçekleşen hain saldırı sonrasında güvenlik ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Devlet Yetkilileri Tepki Mesajları Yayınladı

Van’da öğlen saatlerinde yaşanan hain saldırı sonrasında devlet yetkilileri tepki mesajları yayınladı. İlk mesaj İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Bakan yayınladığı mesajda insanlara yardım etmeyi amaçlayan insanları katlettiklerini ancak ne yaparlarsa yapsınlar cehennemden kurtulamayacaklarını yazdı. Mesaj yayınlayan isimlerden birisi de Ak parti başkan yardımcısı olan Mahir Ünal oldu. Mahir Ünal hesabından yayınladığı mesajında olayı yapanlar kadar destek veren insanlarında suçlu olduğunu belirtti. Kadınlara, sağlıkçılara, öğretmenlere ve insanları öldürdüklerini ve artık sonlarının yakın olduğunu ifade etti.

İlginizi Çekebilir