27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Terör Örgütü Tehdidine Maruz Kalan Öğretmene Destek

Terör Örgütü Tehdidine Maruz Kalan Öğretmene Destek

Gündem

Geçtiğimiz günlerde terör örgütünün tehditlerine maruz kalan öğretmenin hikayesini duymuştuk. Türk bayrakları eşliğinde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan Seçil Yılmaz isimli öğretmen, terör örgütü PKK tarafından tehdit edildi. Yalnızca öğrencileriyle birlikte gösteri alanında yer alan Seçil Y.'nin tehdit edilmesi ülkede büyük ses getirmişti.

29 Ekim Günü Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Yaşananlar

Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü, öğrencileri ile birlikte kutlamak isteyen Seçil Y. bir gösteri düzenledi. Bu gösteriyi öğrencileriyle beraber, Türk bayrakları eşliğinde, hepimizin gönlüne dokunacak şekilde organize etmeyi başardı. Ancak bu gösteriden haz etmeyen PKK sempatizanları ve yandaşları, Seçil öğretmeni, sosyal medya hesaplarından, pek çok farklı şekilde tacize girişti.

Sosyal medya kullanıcılarının da öğretmene arka çıkması ile hesaplarını kapatarak ortalıktan kaybolan PKK destekçileri, kaybolmalarından önce öğretmeni birçok defa tehdit etmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Destek

Milli Eğitim Bakanı ünvanına sahip olan Ziya Selçuk, şahsi Twitter hesabından, Seçil öğretmeni desteklediğine dair bir yazı paylaştı. Yazısında, Seçil öğretmen için bütün güvenlik önlemlerinin alındığının altını çizen Ziya Selçuk, aynı zamanda Seçil Y. ile telefonda görüştü ve öğretmene bizzat geçmiş olsun diledi.

Telefon görüşmesinde, Seçil öğretmenin başını çektiği gösterinin, ne kadar cana yakın ve insana dokunan bir gösteri olduğundan da bahseden Ziya Selçuk, güvenlik güçlerimizin kısa süre içerisinde suçluların tespit edilip gereken cezaların verileceğinden bahsetti. Son olarak Seçil Y.'nin ailesine selam söyleyerek telefonu kapadı. Seçil Yıldız da kendisine teşekkürlerini iletti.

İlginizi Çekebilir