20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Temsilciler Meclisinde Türkiye Konuşuldu

Temsilciler Meclisinde Türkiye Konuşuldu

Gündem

Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisinde Türkiye'ye yaptırım getirilmesini isteyen mevzuata karşı çıktı.

Barış Pınarı Harekatından sonra Avrupa devletlerinin Türkiye’ye yapmış olduğu yaptırımların Türkiye ile Avrupa’nın arasını açacağını söyleyen McConnell bu olayın ayrıca Ankara ve Moskova’nın birbirleri ile olan ilişkilerini pekiştirebileceğini söyledi.

Silah satmama gibi yaptırım kararlarının çözüm olmadığını söyleyen McConnell bu gibi hamleler yapmak yerine onların dilinden konuşmak gerekir gibi ifadelerde bulundu. Yaklaşık 40 yıldır terörist ve benzer unsur gruplar yüzünden başı dertte olan Türkiye’nin bu gibi yaklaşımlara kulak asmayacağının aşikar olduğunu söyleyen temsilci bunun yanı sıra Türkiye Avrupa’dan yapmış olduğu silah alımını herhangi bir Asya ülkesinden de temin edebileceğini belirtti.

Avrupa’ya yapmış olduğu silah satışını da yine aynı şekilde başka bir Asya ülkesine çevirmek suretiyle çözüm üretebileceğinin altını çizdi. Eski Türkiye ile karşı karşıya olmadıklarını belirten temsilci Türkiye ekonomisi Dünya ekonomisi sıralamalarında ilk 20 içerisinde ve sağlam adımlarla büyümesinden dolayı Avrupa’nın barış harekatında Türkiye’nin yanında olması gerektiğini aktardı.

 

İlginizi Çekebilir