20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Tecavüz Sanığından Maddi Durum Savunması

Tecavüz Sanığından Maddi Durum Savunması

Gündem

Bursa Mudanya’da yaşandığı iddia edilen tecavüz olayına dair görülen davada tecavüz sanığından maddi durum savunması geldi. Sanık Harun D, tecavüz etme sebebiyle yargılandığı davada suçlamaları kabul etmeyerek genç kızın maddi durumu sebebiyle kendinden yararlanmak istediğini söyledi.

Derya Y İstismar Edildiğini Savundu

Bursa’da yaşayan Derya Y isimli genç kız erkek arkadaşı vasıtasıyla tanıştığı Harun D tarafından istismar edildiğini savundu. Şahsın kendisi hakkında tehdit mesajları atması ve sevgilisi ile arasını bozmasının üzerine uzlaşmak için görüşmeye gittiğini söyledi. Görüşmeye gittiği Harun D’nin ise kendisine deodorant şişesi yardımıyla tecavüz ettiğini ve kendisinin de korktuğu için gerçeği saklayarak 3 ay sonra davacı olduğunu anlattı. Ayrıca sanığın kendisine attığı mesajları da mahkemede paylaştı.

Sanığa Yurt Dışı Yasağı Getirildi

Harun D isimli sanığın suçlamaları reddetmesi üzerine davanın kasım ayında tekrar görülmesine karar verildi. Bu süre zarfında da sanığın tutuksuz yargılanmasına ve 15 gün arayla karakola gidip imza atmasına karar verildi. Ayrıca dava sonucu kesinleşene kadar yurt dışına çıkma yasağı getirildi.

İlginizi Çekebilir