19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Tarikat Liderinin Elini Öptüğüne İlişkin Olay Görüntülere Bakan Gül’den Yanıt Geldi

Tarikat Liderinin Elini Öptüğüne İlişkin Olay Görüntülere Bakan Gül’den Yanıt Geldi

Gündem

Suriye merkezli Haznevi Tarikatı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programına katıldığı görüntüleri ortaya çıkan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bu görüntülerde tarikat lideri Şeyh Muhammed Muta el Haznevi’nin elini öpüyordu. Bakan Gül görüntülere ilişkin yaptığı açıklamada, 2015 yılında çekilen görüntülerde henüz milletvekili bile olmadığını ve ülkenin vatandaşlarıyla doğal olarak münasebeti olması gerektiğini söyledi.

CHP’li Milletvekilinden Videoyu Gündeme Getiren Sorular

CHP’li milletvekili Emine Gülizar Emecan geçtiğimiz günlerde bu olay videoyu gündeme getirmiş ve konuşmasında Bakan Gül’e yönelttiği bazı sorulara yer vermişti. Vekil, bir adalet bakanının böyle görüntülerinin olmasını kınadığını ve Bakan Gül’ün tarikat lideriyle ilişkisinin ne olduğunu, bu tarikata yardım desteği sunulup sunulmadığını sormuştu.

Sosyal medyada olay olan bu videodan ötürü birçok eleştiriye maruz kalan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün TBMM Genel Kurulunda bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı açıklama ise, programın gerçekleştiği yılda görevde olmadığına yönelik oldu.

Bakan Gül’den Açıklama Geldi

Bakan Gül yaptığı açıklamada, milletvekili bile değilken katıldığı Kutlu Doğum programında yalnızca Anadolu insanıyla münasebetlerini devam ettirmek adına böyle bir eylem gerçekleştirdiğini dile getirdi. 2015 senesinde düzenlenen bu toplantının 7 Haziran seçimleri öncesine denk geldiğinin de altını çizen Bakan Gül, siyasi ve insani ilişkileri geliştirmek açısından bu tür etkinliklere sürekli olarak katılım sağladığını belirtti.

İlginizi Çekebilir