27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Süper Piyango Çekilişinde Skandal

Süper Piyango Çekilişinde Skandal

Gündem

25 Nisan tarihinde yapılan Süper Piyango çekilişinde bir skandal yaşandı. Çekiliş sırasında son rakamın çekileceği hane küresinden 2 top birden düştü. Ancak çekiliş iptal edilmedi.

Görevli İki Toptan Birini Seçerek Gösterdi

Süper Piyango'nun 25 Nisan'da yapılan 100 bin lira çekilişinde 6ncı top karıştırma küresinden 2 top birden düşmesine rağmen çekiliş iptal edilmedi. Görevlinin düşen iki toptan birini seçerek göstermesi bir skandalı gözler önüne serdi. Geçen hafta yapılan Süper Loto çekilişinde yaşanan bu olay ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Top Karıştırma Küresinden İki Top Düştü

Süper piyangoda 100 bin liralık ikramiye çekilişi için toplar tüm kürelerden tek tek düşerken son küreden 2 adet düştü. Küre başındaki görevli ise eliyle yetkililere ne yapayım tarzında izahta bulundu. Ardından sepetteki 4 rakamını alarak gösterdi. Bu hareketin ardından 100 bin lira kazanan numara "386704" oldu. Konuyla ilgili ortaya atılan iddiada ise küre başındaki görevlinin yetkililere durumu izah etmesi sonrası yetkililerin birini seç dediği canlı yayın konuşmalarına yansımıştı. Ancak kayıt tekrar izlenmiş ve sesin kısıldığı tespit edilmişti.

İlginizi Çekebilir