01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Son Dakika Haberi: Sözleşmeli Sağlık Personeli Olarak 8.844 Kişi İşe Alınacak

Son Dakika Haberi: Sözleşmeli Sağlık Personeli Olarak 8.844 Kişi İşe Alınacak

Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, kamuya 8.844 personel alımı olacak. KPSS puanı baz alınarak yapılacak tercihlere göre sözleşmeli olarak personel ataması yapılacak. ÖSYM öncülüğünde yapılacak merkezi atamalar neticesinde kamuda ek olarak 8.844 sağlık personeli işe alınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kendi kullandığı resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Son dakika haberi olarak yapılan paylaşımda sağlık bakanlığı tarafından 8.844 sözleşmeli personelinin atamalarının yapılacağı bilgisi verildi.

Bakan Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, "KPSS puanı sırlamasıyla ve ÖSYM öncülüğünde kura ile yapılacak yerleştirmeler ile birlikte 8.844 personeli sözleşmeli olarak sağlık personeli olarak atanacağını söyledi.

Gerçekleşecek bu işe alımların, sağlık sektöründe daha iyi hizmet verilmesi ve vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunulmasında önemli katkılar sağlayacağından bahsetti. Ve sağlık sektörüne hayırlı olsun diyerek tweetini sonlandırdı.

Sağlık Bakanlığı 8.844 Personel Alacak

Bakanlığın Anadolu kesimindeki teşkilatta hizmet birimlerinde çalışmak üzere alınacak sağlık personeli hakkında detaylar şu şekildedir. Yapılan bu alımlar neticesinde, 3.762 hemşire, 1.091 ebe ve 3.476 kişi de sağlık teknisyeni ve teknikeri ağırlıklı alım yapılacak.

Aynı zamanda psikolog, sosyal destek çalışanı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi gibi önemli branşlarda da alımlar olacak. Adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapacaklar. Bu tarihlere önemle dikkat edilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir