28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Sokağa Çıkma Yasağı Yok

Sokağa Çıkma Yasağı Yok

Gündem

Anadolu Ajansı yayınına katılan Hazine Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs gündemine dair açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, kamu kurumlarında evden çalışma diye bir durum yaşanmayacağını açıklarken sokağa çıkma yasağı yok dedi.

Virüsün Sağlık Ve Ekonomik Etkilerini Yakınen Takip Ediyoruz

Bakan Albayrak konuşmasına dünkü zirve toplantısında alınan kararları açıklayarak başladı. Bu virüsün etkileri için hem sağlık hemde ekonomik olarak büyük boyutlu ifadelerini kullandı. Bu dönemde iki açıdan da dinamik, hızlı ve etkilii adımlar atmamız şart dedi. Finansal bakımdan sorun olmadığını açıklayan Albayrak, Merkez Bankası'nın katkılarıyla piyasada nakit akışının yaşanacağını belirtti. En az emekli maaşının1500 liranın üstüne çıkacağını ve küçük esnafa prim desteği verileceğini açıkladı.

Koronavirüsü En Az Kayıpla Atlatacağız

Albayrak açıklamalarında, Koronavirüsü en az kayıpla atlatacağız ifadelerini kullandı. Albayrak sözlerine marketleri inceliyorum raflar dolu dolu, herhangi bir yağmalama yok diyerek, reel sektörde ekonomik olarak olumsuz bir etkinin bulunmadığını açıkladı. Bakan Albayrak, maddi bakımdan hiç kimsenin mağdur olmasına müsade etmeyeceğiz şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir