06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Siyanürle İntihar Vakaları Devam Ediyor

Siyanürle İntihar Vakaları Devam Ediyor

Gündem

Ülkemizde, siyanür içerek intihar edenlerin sayısı sürekli olarak artış gösteriyor. Bu seferki siyanürle intihar haberi, Sakarya ilinin Erenler ilçesinden geldi. Mehmet Ali Çetin, Sakarya üniversitesi kimya bölümünün 3. sınıf öğrencisiydi. 21 yaşında olan Çetin'in siyanür içerek hayatına son verdiği tespit edildi. Olay, Çetin'in ailesinin kendisinden haber alamayıp polise bildirilmesi ile ortaya çıktı.

Çetin'in Cenazesini Babası Buldu

Sakarya emniyeti, Çetin'in babasının müracaatı üzerine soruşturma başlattı. polis, Çetin'in daha önce gittiği ve gidebileceği her yeri araştırdı ama bir sonuca ulaşamadı. Bunun üzerine Çetin'in babası, oğlunun Almanya'da yaşayan teyzesinin evinde olabileceğini düşündü ve akşam saatlerinde bu eve gitti.

Eve girdiğinde oğlunun cansız bedenine ulaşan baba, sağlık ekiplerini arayarak olayı haber verdi. Mehmet Ali'nin babası Adnan Çetin, çocuğunun cenazesini bulduğunda, oğlunun ağzında köpükler olduğunu ve yanında köpürmüş boş bir şişe bulunduğunu bildirdi.

Siyanür Gene İnternetten Satın Alınmış

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları inceleme sonucunda intiharın siyanürle gerçekleşmiş olabileceğini tespit etti. Çetin'in otopsi merkezinde yapılan otopside de siyanür içtiği kesinleşmiş oldu. İnceleme yapan üç sağlık personelinin de, siyanürün etkisi ile rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Emniyet birimlerinin detaylı araştırması sonucunda, Çetin'in siyanürü internetteki alışveriş sitelerinden birinden satın aldığı tespit edildi. Daha önceden de, internet üzerinden satın alınan siyanürle intihar edenlerin sayısı 12 olmuştu. Tedbir alınmaz ise bu sayılar daha da artabilecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir