19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Siyanürle Ailesini Zehirleyen Gencin Raporu Açıklandı

Siyanürle Ailesini Zehirleyen Gencin Raporu Açıklandı

Gündem

2019 yılı Mayıs ayında ailesini siyanürle zehirleyen genç hakkındaki rapor ortaya çıktı. İfadelerinde akıl sağlığının yerinde olmadığı yönünde açıklamalar yapan genç hakkında yapılan adli tıp incelemesinde akıl sağlığında herhangi bir sorun olmadığı tespit edildi. Böylece genç ceza almaktan kurtulamadı.

Pelerinli Kahraman İfadesi Verdi

Mahmut Can isimli genç ailesini zehirlemesini görmüş olduğu pelerinli kahramanın istediğini verdiği ifade de anlattı. Bunun üzerine genç ruh sağlığı hastanesine gönderildi. Hastanede tedavi altına alınan gence hastane tarafından psikotik bozukluk tanısı koyuldu ve bu sebeple de ceza ehliyetinin olamayacağı vurgulandı. Ancak mahkeme koyulan tanının içeriğinin gerekli detayları içermemesi üzerine adli tıp kurumundan gencin durumunun tespiti için rapor istedi. Kurumun yaptığı inceleme de gencin akıl sağlığının yerinde olduğu bu sebeple de cezasını çekebileceği belirtildi.

Kasten Adam Öldürme Ve Teşebbüs Suçu

Adli tıp raporunda zanlının sağlık durumunu göstermesi üzerine genç iki kere kasten adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs etme suçundan aldığı cezayı çekebileceği belirtildi. Çünkü genç anne ve babasını zehirledikten sonra kardeşine de içirmek istemiş ancak kardeşi ona direnince siyanür üzerlerine dökülmüştü.

İlginizi Çekebilir