28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

Sinoplu Öğretmenden Evde Maraton Koşusu

Sinoplu Öğretmenden Evde Maraton Koşusu

Gündem

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını yüzünden vatandaşlar evlerinden çıkamıyor. Ancak spor yapmaya evlerindeki imkan dahilinde devam ediyorlar. Sinap'taki bir öğretmen de 20 metrelik alan sahip evinde toplamda 4.5 saat koşu yaptı.

Çin'in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan korona virüs sebebiyle ülkemizde tedbir amaçlı vatandaşların evlerinde kalmaları öneriliyor. Vatandaşlar ise sosyal yaşamlarının kısıtlanmasına rağmen evlerindeki imkanlar dahilinde yaşamlarını sürdürme devam ediyorlar. Sinoplu öğretmen Sinan Kabal ise ilginç bir çözüm bularak çok sevdiği sporuna evde devam etmeye başladı. Evinin salonu ve koridoru arasında bulunan 20 metrelik alanda maraton koşmaya başladı. Bu hareketiyle sosyal izolasyonun spora engel olmadığını kanıtladı.

Tam 4.5 Saat Koştu

Korona virüs salgını sebebiyle sosyal izolasyon dahilinde evinde kalan vatandaşlar spor yapmak için çeşitli fikirler üretiyor. Bu fikirlere son örnek ise Sinoplu öğretmen Hasan Kabal'dan geldi. Bilecik'in Söğüt ilçesinde öğretmen olan Kabal, evinde tam 42 km koştu. Bu koşu ise tam 4.5 saat sürdü.

İlginizi Çekebilir