27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Servis Şoförünün Dikkatsizliği Can Aldı

Servis Şoförünün Dikkatsizliği Can Aldı

Gündem

Servis araçlarının güvenilirliği ve görevlilerin yetkinliği tartışılırken, bir üzücü haber daha geldi. Olay İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre ailesi Suriye'de ki savaştan kaçan 4 yaşındaki Hasan Dako, okul servisi tarafından adrese bırakıldı. Servisten tek başına inen küçük çocuk, koşar adım evine ilerlerken servis minibüsünün önünden geçmeye çalıştı. Bu esnada şoför servisi ve görevli kadının dikkatsizliği sebebi ile aracı çalıştıran şoför, çocuğu servisin altına alarak ezilmesine sebep oldu.

Görevli Kadın Yalnız Gönderdi

Görgü tanıklarının ifadelerine göre 4 yaşındaki Hasan Dako servisten tek başına indi. Normal şartlarda okul servisinin içinde bulunan görevlilerin, çocukları ailelerine teslim etmeden araca binip hareket etmemeleri gerekiyor. Ancak, bu defa öyle olmadı. Araçtan tek başına inen Hasan Dako, heyecanla eve koşarken çalıştırılan servis aracının altında kalarak feci şekilde can verdi.

Araç Şoförü Dikkat Etmeden Hareket Etti

Olayın yaşandığı anda orada bulunan bir görgü tanığı, aracın çocuğu fark etmediğini ve bir anda çalışıp hareket edince önünden geçen çocuğu altına aldığını anlattı. Üzücü olay gerçekleştikten hemen sonra olay yerine intikal eden polis ve sağlık ekipleri işlem başlattılar. Sağlık ekipleri, çocuğun olay yerinde can verdiğini belirtirken, polis servis şoförü ve görevli kadını alarak emniyete götürdü. Küçük çocuğun naaşı, özel bir hastanenin morguna kaldırıldı.

İlginizi Çekebilir