21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmıyor!

Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmıyor!

Gündem

5 Mart tarihinde şehit düşen 1 askerimiz için sürdürülen Bahar Kalkanı Harekatında, 21 rejim askerinin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada "Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır" ifadesine yer verildi.

5 Mart'ta hareketli bölgede rejim unsurlarının açtığı ateşte 1 askerimiz şehit düşmüştür. Olayın ardından insansız hava araçları tarafından gerçekleştirilen atışlarla rejime ait 2 top, 2 çok namlulu roket atar ve 21 rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir.

Rusya İle İdlib Anlaşması

Harekat bölgesinde bulunan Türk askeri, rejim unsurları tarafından açılan ateşlerle risk altına girmiştir. Yoğun bir şekilde ateş altında kalan birliklerimiz için gereken önlemler alınmış ve şehit düşen askerlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Bahar Kalkanı Harekatında Neler Yaşandı?

Suriye'nn İdlib kentinde yaşanan hareketlilikte 2 askerimiz şehit düşerken 3 askerimiz de yaralanmıştı. Milli Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesapları üzerinden bölgede yaşanan harekata dair en doğru bilgileri paylaşırken, ülke yönetimi de Rusya lideri Putin ile yaptığı görüşmeden "Ateşkes" anlaşmasıyla geri dönmeyi başarmıştır.

İlginizi Çekebilir