19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Şehir Magandalarının Yeni Hamlesi

Şehir Magandalarının Yeni Hamlesi

Gündem

Gün geçmiyor ki ülkemizde bir maganda çıkıp sudan sebeplerle şiddet eğilimi göstermesin. Her gün yolda yürürken, alış veriş yaparken, toplu taşıma kullanırken ya da kendi aracımızla seyahat ederken maruz kaldığımız şiddet ve zorbalığa bir yenisi daha eklendi. Bu kez adres İstanbul/ Eyüpsultan.

Tek Suçu Trafikte Korna Çalmak

Sabah saatlerinde trafikte seyir halinde ilerleyen kadın Ş.A. isimli doktor, sadece korna çaldığı için, öndeki araçta ilerleyen iki magandanın şiddetine maruz kaldı. Korna sesi üzerine ani frenle durup, araçlarından inerek saldırı girişimini gerçekleştiren magandalar, çevredeki vatandaşların müdahalesi sonucunda araçlarına geri dönerek kaçtılar.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olayın ardından inceleme başlattı ve yapılan inceleme sürecinin ardından saldırganlar polislerce yakalanarak gözaltına alındı. Saldırı sonrasında doktor Ş.A.'nın şikayetçi olması üzerine saldırgan tutuklandı.

Giderek Artan Vakalar

Artık her gün aralıksız karşılaşılan bu vakalar, insanlardaki ciddi boyutlara ulaşan tahammülsüzlük ve şiddet eğiliminin de hangi noktaya geldiğini gün yüzüne çıkarıyor. Okulda, sokakta, hastanede, hatta evlerimizde her gün er an karşılaşabileceğimiz bu tehlikeli durumlar için tedbirlerin ve güvenlik yaptırımlarının artırılması gerekiyor.

Can kayıplarının giderek arttığı şu günlerde, kadın ya da erkek hiç kimse artık hayatına güven ve huzur içinde devam edemiyor. Ciddi ceza yaptırımların getirilmesi ve düzenlemelerin oluşturulması gereken bu vahim durumun bir an önce son bulması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir