19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Sarıkamış'ta Nisan Karı Yağdı

Sarıkamış'ta Nisan Karı Yağdı

Gündem

Nisan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde Sarıkamış'ta yağan kar herkesi şaşkına çevirdi. Sarıkamış ilçesinin dört bir yanı bembeyaz örtüyle kaplanırken, vatandaşların bir kısmı şaşkınlığını gizleyemedi. Nisan ayında Sarıkamış'a yağan kar görülmeye değer manzaraları ortaya çıkardı. Ağaçların ve bitkilerin üzerindeki karlar hoş bir görüntü yarattı.

Soğuk Havanın Ardından Kar Yağdı

Gün boyunca soğuk havanın etkili olduğu Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kar yağdı. Vatandaşların şaşkınlıkla karşıladığı kar yağışı en çok çocukları sevindirdi. Dün akşam saatlerinde soğuk havanın yerini bıraktığı kar yağışı, yolların da kapanmasına sebep oldu. Bitkilerin ve ağaçların beyaza bürünmesi güzel manzaraları ortaya çıkarırken, hava sıcaklığının ise eksi 3 derece olduğu tespit edildi.

Nisan Ayında Lapa Lapa Kar

Sarıkamış ilçe sakinlerinin araçlarının üzerindeki karları temizlediği görüldü. Vatandaşlar burası Sarıkamış burada Mayıs ayında bile kar yağar açıklaması yaptı. Bir vatandaşın, kömür almaya gittim, döndüğümde her taraf bembeyaz olmuştu, geçtiğimiz yıllarda da Nisan ayında kar yağmıştı fakat bu kadar yoğun değildi demesi dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir