06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Saray Değerinde Dükkan

Saray Değerinde Dükkan

Gündem

Geçtiğimiz günlerde Kapalıçarşı içerisinde bulunan ve oldukça küçük bir dükkân olan alanın satışının yapılması için Ocak 2020 için satış ilanı verildi. Bu ilan içerisinde ise en çok dikkat çeken şey satış için biçilmiş olan fiyattı. Oldukça küçük bir dükkân olmasına rağmen, milyon liralar istenen dükkânın satışında ise en çok merak edilen şey dükkânın yeni sahibinin kim olacağı.

Tarihi Yarımadada Altın Dükkan

Beyazıt olarak adlandırılan ve İstanbul tarihi yarımadası üzerinde yer alan dükkân yakın zaman içinde satışa sunulacak. Oldukça küçük olan ve 9 metrekare civarına denk gelen dükkânın Kapalıçarşı içinde yer alıyor olması ise içilmiş olan değerin de kat ve kat daha fazla olmasına neden olmaktadır. Yaklaşık olarak 12 milyon TL kadar bir ortalama değer biçilmiş olan bu dükkânın yakın zamanda el değiştirmesi ve Kapalıçarşı'yı süsleyen mükemmel çekici dükkânlardan birisi olması bekleniyor.

Turistlerin Göz Bebeği

Turist sayısının her zaman en üst düzeyde olduğu tarihi yarım adanın göbeğinde yer alan Beyazıt lokasyonunda bulunan bu dükkânın özellikle de turist akının bu son zamanlarda oldukça yoğun olmasında kaynaklı olarak biçilmiş olan ortalama değer de o denli yüksek. Memurlar tarafından verilmiş olunan satılık ilanı içerisinde ortalama olarak 12 milyon TL olarak belirtilmiş olunan bu dükkânın değerinin artabileceği konusunda yapılmış olunan açıklamalar mevcuttur.

İlginizi Çekebilir