01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Şanlıurfa’da Mühimmat Deposu Patladı

Şanlıurfa’da Mühimmat Deposu Patladı

Gündem

Şanlıurfa’da saat 22:50 sularında bir patlama yaşandı. 20.Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın da içinde bulunduğu Yüzbaşı Ali Saip Kışlası’nda gürültülü bir patlama meydana geldi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ilk açıklamayı twitter üzerinden yaparak vatandaşları bilgilendirdi. Olay sonrasında Vali Erin beraberinde belediye başkanları ve Cumhuriyet başsavcısı ile patlama yaşanan mühimmat deposunda incelemelerde bulundu.

Toplamda 17 kişinin yaralandığı patlamada yaralı 16 asker ve 1 sivil, en yakın sağlık kuruluşlarına sevk edildi. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu ve yaralı askeri personelin gün içinde taburcu edilebileceği iletildi. Patlama sonrasında güvenlik ekipleri bölgedeki trafiği kapatırken çok sayıda ambulans ve itfaiye olay yerine intikal etti. Patlama sonrası çıkan yangın ise kontrol altına alındı.

Milli Savunma Bakanlığı konu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı ve açıklamayı twitter üzerinden duyurdu. Yapılan açıklamada sebebi henüz tespit edilemeyen olayın hafif silah mühimmat deposunda gerçekleştiğini ve saat 22:50 civarında gerçekleştiğini bildirdi. Patlama sebebini araştırmak için bir ekibin görevlendirildiğini ve olay sonrası incelemelere başlandığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Soylu, Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler Şanlıurfa Valisinden olayla ilgili bilgi alırken yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlginizi Çekebilir