20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Sakarya’da Covid 19 Vakaları Toplantısı

Sakarya’da Covid 19 Vakaları Toplantısı

Gündem

Sakarya’da covid 19 vakalarının durumunun değerlendirilmesi için toplantı yapıldı. Toplantıda şehirde 10 günlük dönem içinde vakaların artış gösterdiği ifade edildi. Toplantıya katılan Sakarya valisi ise halkın alınan tedbir kararlarına uymamaları sebebiyle vakalarda yaşanan artışının sonunda sıkı tedbirler alınmasına neden olabileceğini ifade etti. Toplantının da ilde yaşanan vaka artışlarına karşın alınması gereken önlemlerin kararlaştırılabilmesi için yapıldığını ifade etti.

Kontrollü Özgürlük Vurgusu

Sakarya valisi olan Ahmet Hamdi Nayır herkesin kurallara uymasını beklediklerini anlattı. İnsanlara yasaklar uygulamaktan memnun olmadıklarını ve kontrollü özgürlüğe önem verdiklerini belirtti. Ancak insanların son zamanlarda normalleşme süreciyle birlikte rehavete kapılarak kurallara uymadıklarını belirtti. Bu sebeple toplantıda değerlendirme yaptıklarını gereksi tedbirlerde artış olacağını vurguladı.

Kurallara Uymayanlara Ceza

Maske kullanımının virüse karşı önemine dikkat çeken vali insanların maskeyi doğru şekilde kullanmalarının yarar sağlayacağını belirtti. Maske takmayan ve sosyal medya için belirlenen kurallara uymayan kişilere ceza uygulandığını ve bu cezaların 800 ve 3200 arasında değiştiğini vurguladı. İnsanların diğer insanlara karşı görevleri olduğunu ve bu görevi kötüye kullanarak salgına karşı önlem almayanların şikayet edilerek cezalandırılabileceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir