19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Şehitler Haftası

Şehitler Haftası

Gündem

Bu dünyada bizim için en kıymetli varlıklardan biri vatandır. O neden ne toplum olarak vatanına bağlı bir milletiz. Vatanımız için birbirinden güzel destanlar söylemiş türküler yakmışızdır. Yeri geldiğinde ise binlerce şehit vermekten kaçınılmamıştır.

Vatan olmazsa millet de olmaz devlet de o nedenle bağımsız olmayan bir vatan orada yaşayanlar için zilden halini almaktadır. Vatan sevgisi kavramı kuru bir laftan ibaret olmayarak o sevgiyi gönlümüzün derinliklerinden duyar ve hissederiz. Şehitlerimiz ülkemizde önemli bir yere sahip olurken herkes tarafından saygı duyulduğu gibi saygıda gösterilir. Askerlerimizi polislerimizi Bizim canımız ciğerimizdir. Askerlerimizi de polislerimizi abi kardeş gibi görerek milletimizi her zaman göstermemiz gerekir. Gerektiğinde soframızdaki bir aşk ve yemeğimiz dahi paylaşılmalıdır.

Milli mücadele döneminde milyonlarca şehit vermiş milletin torunlarıyız. Şehitliğin dinimizde açıklaması da oldukça büyük olurken Allah şehitler için Cennet yaratarak onları bir mertebe vermiştir. Makam ve yer olarak da oldukça yüksek yerdedir. Vatan ve aile sorunla mücadele ederek canını verenler Şehitlik mertebesini de geçmektedir. O nedenle hem onların hem de geride bıraktıkları için saygı ve sevgi göstermek en büyük görevler arasında yer almaktadır. Görevlerini yerine getirirken aynı zamanda toplumunun da canını korumaktadır. Şehitlerimizi hatırlamak ve saygı ile anılması adına 14 ve 20 Nisan tarihleri Şehitler haftası olarak ilan edilmiş ve kabul edilmiştir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet geride bıraktıklarına başsağlığı dileriz.

İlginizi Çekebilir