27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Sağlık Bakanlığı’ndan Yıllık İzin İptali

Sağlık Bakanlığı’ndan Yıllık İzin İptali

Gündem

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı’ndan yıllık izin iptali haberi geldi. Gelen habere göre bakanlık bünyesine bağlı Türkiye Hudutları Sağlık Genel Müdürlüğü’nde çalışmakta olan personellerin yıllık izinleri iptal edildi. Yıllık izin iptalleri merkez ve taşra fark etmeksizin bakanlık adına genel müdürlüğe bağlı olarak çalışan tüm çalışanlar için geçerli oldu.

İzin İptali Kararının İçeriği

Yıllık izinlerin iptal edilmesi haberi bakanlık tarafından kurumlara gönderilen bilgilendirme yazısıyla ortaya çıktı. Söz konusu yazıda verilecek yeni emre kadar yıllık izinlerin iptal edildiği belirtildi. Ayrıca yazıda izin iptalinin söz konusu olmadığı durumlarda belirtildi. İptal söz konusu olmayan durumlar arasında ise ölüm, evlilik ve doğum gibi izinler yer aldı.

İlk Koronavirüs Vakasının Tespiti Sonrasında Karar Alındı

Sağlık Bakanlığı tarafından yıllık izin kararı ilk koronavirüs vakasının tespit edilip açıklamasının yapılmasından sonra alında. Sağlık Bakanı tarafından dün gece saatlerinde açıklama yapılmıştı ve bakan ilk vakanın tespit edildiğini açıklamıştı. Ayrıca bakanın açıklamasında hastalığı kapan kişinin erkek olduğu belirtilmişti. Yapılan açıklama sonrası başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere pek çok kurumda önlemler artırıldı. Bu önlemler sonrasında da yıllık izin iptal kararı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir