20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Sağlık Bakanından Corona Virüs ile İlgili Yeni Açıklama

Sağlık Bakanından Corona Virüs ile İlgili Yeni Açıklama

Gündem

Son dakika haberler arasında yer alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın corona virüsü ile alakalı açıklamaları ; "Hızlı yayılan bulaşıcı hastalıklara karşı başarıyı 4 şey tesis eder. Güçlü tedbir, süratli müdahale, yaygın sağlık altyapısı, güven verici bilgilendirme. Bu 4'üne de sahibiz"

Tedbirler Üst Seviyede

Corona Virüsünün Ülkemizde doğurabileceği olumsuz etkilere yönelik canla başla çalışarak tüm tedbirleri aldıklarını belirten Bakan Koca birlikte mücadele ederek Çin'den yayılan Corona virüsü ile baş edebileceklerini belirtti.

Corona Virüs Bilim Kurulu toplantısını kendisi Başkanlığında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile birlikte gerçekleştirdiklerini bu kurul ile tüm gerçekleri titizlikle halkla paylaşacaklarını, ülkemizde 1 erkek vatandaşta görülen virüsün takibe alındığını, endişe edilmemesi gerektiğini belirten Bakan Koca kişisel tedbirlere önem verilmesini, vatandaşların yurt dışı seyahatleri ertelemelerini, yurt dışından dönüşlerde kendilerini 14 gün boyunca izole ederek ondan sonra topluma karışmalarını belirtti. Bakanlığın bu konuda yayınladığı corona virüsten korunma kurallarına itina göstermelerinin de altını çizdi.

İlginizi Çekebilir