20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Sabiha Gökçen'deki Kazanın Ardından Tutuklanan Pilotun İfadesi Dikkat Çekiyor!

Sabiha Gökçen'deki Kazanın Ardından Tutuklanan Pilotun İfadesi Dikkat Çekiyor!

Gündem

Geçtiğimiz haftalarda Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazadan sonra tutuklanan pilotun ifadesine ulaşıldı. Kazanın Sebebi Temizlenmeyen Pist mi?

Kaza yapan uçağın pilotu Mahmut Arslan tutuklu olarak yargılanıyor. Kaptan Arslan verdiği ifadede emniyetli iniş gerçekleştirdiğinin ancak pistte bol miktarda tekerlek izi görmesi sebebiyle rutin temizlik işleminde aksama olduğunun altını çizdi.

Uçağın Kayma Nedeni Ne?

5 Şubat tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gerçekleşen kazada 3 kişi ölmüş ve 180 kişide çeşitli şekillerde yaralanmıştı. İlk olarak hastanede sorgulanan ve ardından çıkarıldığı mahkemece "Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak" suçlamasıyla tutuklanan Arslan, Yalova üzerinde uçağa yıldırım çarptığına da dikkat çekti.

Kaptan Pilot Tutuklandı

Yıldırım çarpması sonrasında uçakta herhangi bir arıza oluşması riskine karşılık stres yaşadığını da belirten kaptan pilot, emniyetli bir şekilde indiğini ancak uçağın yavaşlamasına rağmen kaydığını belirtti. Olayda ağır yaralanan ve bu süre zarfında tedavisi devam eden kaptan pilot, iniş esnasında hızının limitler arasında kaldığını kayda geçirdi.

İlginizi Çekebilir