28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Sabiha Gökçen’de Pistten Çıkan Uçak Yüzünden Havalimanı Kapandı

Sabiha Gökçen’de Pistten Çıkan Uçak Yüzünden Havalimanı Kapandı

Gündem

Pegasus şirketinin yolcu uçaklarından biri havalimanına iniş yaparken henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı pistin dışına çıktı. Uçağın pistten çıkması sonucu uçağın yolcuları tahliye edildi. Havalimanı bu olay üzerine uçuşa kapatılırken havalimanına yapılacak olan uçuşlar da belirli bir süreliğine iptal edildi. Kaza sonucu havalimanı önce 11:20 saatine kadar trafiğe kapatıldı. Ardından kapanış süresi yeniden uzatılırken havalimanı seferlerine 15:00 itibariyle yeniden başladı. Kaza sonucu Boeing 737 tipi uçağın piste döndürülmesi için de çalışmalara başlandığı bildirildi.

Can Kaybı Yok

Sabah 09:05 sularında pistten çıkmış durumdaki uçaktaki yolcular slide yardımıyla uçaktan alındı. Yaşanan talihsiz kazada en çok sevinilen konu ise olayda yaralanan ya da ölenin olmaması oldu. Kazanın ardından tüm önlemler alınırken öğlen üçe kadar olan iniş kalkışlar da iptal edildi.

THY genel müdürünün yaptığı açıklamada yeni seferlerin planlandığını ve gerekli bilgilendirme için havalimanının aranabileceği belirtildi. İstanbul valiliğinden de konu hakkında açıklama geldi. Açıklamada, BAE’den İstanbul’a gelen uçağın hava koşullarındaki olumsuzluklar nedeniyle pistten çıktığı söylendi.

Şirketten Açıklama

Konu ile ilgili bir başka açıklama da Pegasus şirketinden yapıldı. Açıklamada olayla ilgili incelemelerin başladığı belirtilirken ekip ve yolcuların da emniyet içerisinde tahliyelerinin sağlandığı açıklandı. Havalimanı civarında rüzgâr hızı 105 kilometreye kadar çıktığı için diğer seferlerin de bu olumsuz hava koşullarından etkilendiği görüldü.

İlginizi Çekebilir