20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Sabiha Gökçen'de Pist Kusuru mu Var?

Sabiha Gökçen'de Pist Kusuru mu Var?

Gündem

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda meydana gelen uçak kazasıyla alakalı yeni bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre, pistin sonundaki kısım olması gerektiğinden çok daha küçük ve kaza bu nedenle yaşandı. İzmir - İstanbul seferin yapan Pegasus Havayolları'na ait uçağın pistten çıkması sonucu, 3 kişi hayatını kaybetmişti. Kazanın sebebine ilişkin son iddia ise, pistin sonunun olması gerektiğinden daha küçük olduğu yolunda.

Uçak Pistten Çıktı

İzmir - İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737 tipi uçak, Çarşamba 17: 05'te pistten çıkmış ve kaza sonucu 3 kişi hayatını kaybetmişti. 180 kişinin de yaralandığı kaza ile alakalı olarak, çeşitli iddialar ortaya atıldı. İlk olarak, Pegasus'un pilotlar üzerinde baskı yaptığı konuşuldu.

İddialara göre Pegasus giderlerini azaltmak için pilotlarına pisti pas geçmeyin yönünde telkin yapıyordu. Ayrıca Ulaştırma Bakanı'nın kazadan önce yaptığı açıklama, kazanın gerekçesi olarak görüldü. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Sabiha Gökçen Havalimanı için pisti yorgun ifadesi kullanmıştı. Kazadan sonra bakanın bu açıklaması gündeme geldi.

Pistin Sonu Kısa İddiası

Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737 tipi uçak 5 Şubat Çarşamba saat 17: 05'te pistten çıktı. Meydana gelen kazada 180 kişi yaralanırken, 3 kişi de hayatını kaybetti.

Kazanın sebebine ilişkin pek çok yorum yapıldı. Bazı uzmanlara göre, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki pistin sonu olması gerektiğinden daha kısa ve bu kazanın sebebi olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir