28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Rusya'dan Müjdeli Haber Geldi

Rusya'dan Müjdeli Haber Geldi

Gündem

Tüm dünya üzerinde sevinç dalgası meydana getiren açıklama Rusya'dan geldi. Gelen haberlere göre Rusya Koronavirüs aşısının testlerine başladı.

Rusya İnsan Sağlığını Koruma Kurumu (Rospotrebnazdor), tüm dünyada küresel bir salgın haline gelen koronavirüse yönelik geliştirilen aşı prototipleri için testleri başlattığını duyurdu.

Hayvanlar Üzerindeki Testler Sürüyor

Rospotrebnadzor tarafından yapılan açıklama içeriğine göre, Covid 19 virüsüne karşı geliştirilen yeni aşı prototiplerine yönelik test çalışmaları başladı. Bu aşı prototipleri, yapılan açıklamaya gör en kısa süre içerisinde Vektor Viroloji ve Biyoteknoloji Devlet Bilim Merkezi çalışanlarınca geliştirildi. Şu an için bilim insanları bu prototiplerin hayvanlar üzerinde yapılan bağışıklık sağlayıcı yönüne dair incelemeleri yürütüyorlar.

Bu Yılın Dördüncü Çeyreği İçin Umutlar Sürüyor

Aşı noktasında uzman olanların, hümoral ve hücresel bağışıklık yanıtını oluşturabilecek en güvenilir ve de umut verici prototipleri elde etmek için çalışmaları aralıksız şekilde sürüyor. Yapılan bu hızlı ve kesintisiz çalışmalar neticesi aşının uygulanma aşamasına bu yılın dördüncü çeyreğinde başlanabileceği bilim insanları tarafından umut ediliyor.

İlginizi Çekebilir