28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Rize'nin Kendirli Beldesi Covid-19 Salgını Nedeniyle Karantina Altında

Rize'nin Kendirli Beldesi Covid-19 Salgını Nedeniyle Karantina Altında

Gündem

Rize merkeze bağlı olan Kendirli ve bu beldeye yakın olan Yeni Selimiye, Beştepe, Maltepe ve Esentepe köyleri de yeni tip koronavirüs vakalarının artmasının önüne geçmek için karantina altına alındı.

Rize merkeze bağlı belde ve çevresindeki köylerde koronavirüs karantinası başlatıldı. Kendirli beldesi ve Maltepe, Esentepe, Beştepe ve Yeni Selimiye köylerinde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Herkes Sağlık Kontrolünden Geçirilecek

İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamada giriş çıkışların denetime tabi tutulacağını, muhtarlar aracılığı ile bölgede bulunan bütün evlerdeki öksürük ve ateş gibi belirtileri bulunan bütün vatandaşların isimlerinin alınacağını, sonrasında ise sağlık ekiplerinin ev ev gezerek alınan isimleri sağlık kontrolünden geçirerek belirtileri olan herkesin izolasyona alınacağını belirtti.

Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Vatandaşların ihtiyacını gideren market, fırın ve eczane gibi yerler daha çok denetlenecek. Çok acil ihtiyaçlar haricinde izin verilen vatandaşlar dışında kimse sokağa çıkmayacak. Bölgedeki vatandaşların acil durumlar dışında dışarı çıkması alınacak ikinci bir karara kadar yasaklandı.

İlginizi Çekebilir