28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Putin'in Görüştüğü Hekim Koronavirüse Yakalandı

Putin'in Görüştüğü Hekim Koronavirüse Yakalandı

Gündem

Rusya Devlet Başkanı Putin koronavirüs hastanesi olarak hizmet veren, Moskova'daki Kommunarka Hastanesi'ni ziyaret etmişti. Özel kıyafetlerle gerçekleştirdiği bu ziyaret sırasında, sadece hastane başhekimi ile maskesiz olarak görüşmüş ve bazı hastalar hakkında bilgi almıştı. Edinilen bilgiye göre, Putin'in görüştüğü o başhekim koronavirüs salgınına yakalandı.

Putin Koronavirüs Hastanesini Ziyaret Etti

Koronavirüs salgını tüm dünya gibi Rusya'da görüldü. Bunun üzerine Rusya Devlet Başkanı Putin, geçtiğimiz hafta Moskova yakınlarındaki Kommunarka Hastanesi'ni ziyaret etmiş, koronavirüs tedavisi gören hastalar hakkında bilgi almıştı. Bu ziyaret sırasında Putin'in özel kıyafetleri dünya medyasında geniş yer almıştı. Bununla birlikte, Putin hastane başhekimi Denis Protsenko ile maskesiz olarak görüşmüştü.

Denis Protsenko Koronavirüse Yakalandı

Geçtiğimiz hafta Putin ile görüşen Denis Protsenko'nun testinin pozitif çıktığı açıklandı. Bununla beraber başhekimin sağlık durumunun iyi olduğu açıklamada yer alan önemli bir bilgiydi. Rusya Devlet Başkanı Putin'in koronavirüs testi yaptırıp yaptırmayacağı ise henüz bilinmiyor. Şimdilik, 67 yaşındaki devlet adamıyla uzun süre görüşen hekimin koronavirüse yakalandığı biliniyor.

İlginizi Çekebilir