27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan Fahrettin Koca'ya Yanıt Gecikmedi

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan Fahrettin Koca'ya Yanıt Gecikmedi

Gündem

Prof. Dr. Ercüment Ovalı çıktığı canlı yayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kendine söylenen "Sosyal medya aracılığıyla insanların mutluluğu ile oynak doğru değildir." sözlerine karşı yanıt verdi. Ercüment Ovalı "Bakan Bey için düşüncelerim değişmedi. Kendisi doğru ve iyi bir insandır. Sanıyorum ki bir iletişim sorunu oldu. Bakanımız gerçekten çok çabalıyor." dedi.

Ercüment Ovalı Korona Virüse Karşı Aşı Geliştirmeye Çalışıyor

Hematoloji Prof. Dr. Ercüment Ovalı, korona virüse tedavisine yönelik yaptığı aşı çalışmalarını Habertürk TV Yayın Koordinatörü Kürşad Oğuz'un daveti üzerine çıktığı canlı yayında açıklamıştı. Bu açıklamalar üzerine Fahrettin Koca tarafından eleştirildi. Bakan "Tedavi yöntemleri ve ilaç işi hem stratejik hem ve milli bir iştir, sosyal medya üzerinden haber değerinde tüketilmesi doğru değildir." cümlelerini kullandı.

Ercüment Ovalı " Hatalı Olduğumu Düşünmüyorum"

Prof. Dr. Ovalı, "Ben hiçbir şekilde hatalı olduğumu düşünmüyorum. Tedavi yöntemimize güveniyoruz. Yanılma payımız olsa da denenmeye değer. Hastaların hayatlarını kurtarabilmek birinci önceliğim.Sabah akşam günlerdir sürdürdüğümüz çalışmaların ilk baştaki hedefi aşı tedavisi olmasa da süreç bu yönde ilerledi ve bu durum bize umut oldu. Denenmesi durumunda olumlu sonuçlar alacağımızı düşünüyorum." diyerek eleştirilere karşılık verdi.

İlginizi Çekebilir