27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Prof. Dr. Derya Unutmaz Virüsü Durduran İlaç Açıklaması

Prof. Dr. Derya Unutmaz Virüsü Durduran İlaç Açıklaması

Gündem

Amerika’da Jackson Laboratuar’ında immünoloji uzmanı olarak çalışan Prof. Dr. Derya Unutmaz koronavirüsle ilgili sevindirici haberler veriyor. Koronavirüsü durduracak ilaçlar bulunduğunu belirtti. Virüs salgınıyla mücadele de önemli bir aşama kat edildiğini dile getiriyor.

Deney Aşaması

Uzun soluklu bir sürecin bizleri beklediğini belirten dünyaca ünlü Türk doktor Derya Unutmaz asıl güç olan, sabır isteyen aşamanın hastalar üzerindeki deneyler olduğunu vurguluyor. Potansiyel hastalar üzerinden elde edilecek veriler doğrultusunda daha net bir strateji belirlenebileceğini söylüyor. Hemen her verinin dikkatle değerlendirildiğini büyük bir çaba gösterdiklerini söylüyor.

Sevindirici Gelişmeler

İmmünoloji uzmanı olan Prof. Dr. Derya Unutmaz sosyal medya zerinden yaptığı açıklamalarla umut vaat edici bilgiler veriyor.Virüsün yapısını lego parçalarına benzeterek nasıl çözüldüğünü açıklıyor. En çok sürecin umut vaat edici olduğuna dikkat çekiyor. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişileri ise en iyi bilim dergilerinden biri olan Nature okumak için yönlendiriyor. Haberin ait olduğu linki de sosyal medyadan paylaşıyor.

İlginizi Çekebilir