27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Polisin Biber Gazlı Müdahalesi Çokça Tepki Gördü

Polisin Biber Gazlı Müdahalesi Çokça Tepki Gördü

Gündem

Bildiğiniz üzere günümüzde farklı amaçlar adına açılmış olan birçok vakıf bulunmakta Son günlerde ise bu vakıflardan biri olan Furkan Vakfı oldukça gündemde. Furkan Vakfı basın açıklaması yapmak için toplanmışken polisten sert müdahaleler gördü.

Polis biber gazı ve jop ile müdahale ederken bu görüntüleri kayıt altına alan kişiler farklı sosyal medya gruplarında paylaşımda bulundu. Görüntülerdeki sert müdahaleyi gören kullanıcılar olaya büyük tepki gösterdi.

20 Kişi Gözaltına Alındı

Gaziantep'te bir grup Furkan Vakfı üyesi Kâğıthane'de yıkılan kuran kursu ve Müslümanların sessizliği konusunda basın açıklaması yapmak istiyordu. Gruba polis sert müdahalelerde bulundu. Üyeler şaşkınlıkla müdahalenin ortasında kalmış bulundular. Üyeler müdahaleye direnince polis 20 kişiye ters kelepçe takarak gözaltına aldı.

Paylaşılan görüntülerde olayda birçok çocuk ve kadının olduğu açıkça görülüyor. Oldukça zarar gören Furkan Vakfına sosyal medyadan destek geldi.

Polise Sosyal Medyadan Tepki

Görüntülerin paylaşımından kısa bir süre sonra yayılan görüntülere büyük bir kitleden tepkiler yağdı. Konuyla ilgili Furkan Vakfı'ndan da açıklama geldi. Furkan Vakfı müdahalenin kabul edilemez olduğunu ısrarla belirtti.

Sosyal medya kullanıcıları olayda özellikle çocuk ve kadınların zarar görmesine oldukça sert tepki verdi. Özellikle olay yerinde bulunan çocuklar biber gazından çok fazla etkilendiler. Zarar gören eylemciler kendi imkânları ile biber gazının etkisini azaltmaya çalıştılar.

İlginizi Çekebilir