18
Pzt, Eki
33 Yeni Haber

Polis Tetiğe Yanlışlıkla Basmış

Polis Tetiğe Yanlışlıkla Basmış

Gündem

Adana’da, sığınmacı olarak gelen Suriyeli çocuk kaçarken vuruldu. Suriyeli birinin hayata gözlerini yummasına neden olan polis memurunun ifadesi alındı, Şüpheli polis “Tabancamı elime aldım yanlışlıkla ateş aldı koşarken yere düştüğüm için yanlışlıkla tetiğe bastım, Ramazan ayının ve yorgun olmamın da etkisi var, dedi. Adana’da dur uyarısına uymayan Suriyeli Ali El Hemdan'’in ölümüne neden olan polis taksirle adam öldürmeden tutuklandı.

Şüpheli Polis Tutuklandı

Adana’da Cumhuriyet Başsavcılığınca yayınlanan bildiride, Suriye vatandaşı Ali El Hemdan tabanca yaralanmasından dolayı ölmüştür. Konu hakkında araştırmalar dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Polisin denetleme yaptığı zamanda Suriyeli gencin polis memurlarını görünce kaçtığı, polislerin yaya olarak kaçan kişiyi yakalamaya çalıştığı gencin “dur” ikazına uymadığı, Sucuzade Mahallesi 30095 ve 30093 numaralı mahallelerin köşesinde şahsı izleyen polis F. K ‘nın tabancasından çıkan kurşun ile kaçan gencin göğüs kısmından yara aldığı “söylendi.

Yapılan açıklamanın devamında, olayın yaşandığı yere gelen 112 Ambulans ile şahsın hastaneye kaldırıldığı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybettiği öğrenilmiştir. Polis Memuru F.K taksirle adam öldürme ile Sulh Ceza Hakimliğine gönderilmiş ve tutuklanarak ceza evine konulmuştur, açıklaması yapıldı.

İlginizi Çekebilir